vif

U-11 drenge 7-mands (03) 3 (Pulje 9)

Seneste kamp

23-04-2014 - kl. 18:30
Præstø IF - Vordingborg IF
Der er intet referat af kampen

Næste kamp

03-05-2014 - kl. 12:30
Vordingborg IF - Næstved IF
Der er ingen optakt til kampen
KlubKVUTScoreP
1.Store Heddinge BK11007-43
2.Herlufsholm GF11004-23
3.Næstved IF11005-43
4.FK Sydsjælland 0500000-00
5.Møns FK00000-00
6.Præstø IF00000-00
7.Vordingborg IF00000-00
8.Køge BK10014-50
9.Herlufsholm GF10012-40
10.Faxe BK10014-70
Denne række administreres af DBU Sjælland

Er dit hold tilmeldt Bakkens Fodbold Festival?!

Fodboldstævne og turbånd for under 120 ,-
For under 120 kroner får deltagerne fire kampe på én af de nærliggende værtsklubbers baner, medaljer, turbånd, autografer fra professionelle fodboldspillere og underholdning på Bakkens friluftsscene – det er da billigt!
Man spiller enten den 24. eller 25. maj.

Prisen for at deltage i Bakkens Fodbold Festival er:
5-mands (max 8 spillere) i alt 950,- kr.
7-mands (max 10 spillere) i alt 995,- kr.
9-mands (max 12 spillere)

Tilmelding via KlubOffice
Læs mere om Bakkens Fodbold Festival her:
http://www.dbusjaelland.dk/boern_og_unge/events_og_staevner/Bakkens%20Fodbold%20Festival.aspx