Menu

Kampoversigt

 Ændringer kan forekomme

kommende kampe
August 2017
19.
lørdag
10.00
Vordingborg IF
3 - 11
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 9
Vordingborg Stadion
Bane 2-1
Nykøbing FC
Vordingborg Stadion
Bane 2-1
19.
lørdag
10.00
Vordingborg IF
1 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Bane 2-2
FC Nakskov
Vordingborg Stadion
Bane 2-2
19.
lørdag
11.15
Vordingborg IF
3 - 5
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
Bane 2-1
Næstved I.F.
Vordingborg Stadion
Bane 2-1
19.
lørdag
11.30
NFC/VIF
livescore
9 - 0
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Vordingborg Stadion
Bane 1
FC Storebælt
Vordingborg Stadion
Bane 1
19.
lørdag
13.00
Vordingborg-Ørslev
-
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Vordingborg Stadion
Bane 2
Vemmelev SGI
Vordingborg Stadion
Bane 2
19.
lørdag
14.00
NFC/VIF
livescore
4 - 2
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Stadion
Ølstykke FC
Vordingborg Stadion
Stadion
19.
lørdag
16.00
Vordingborg IF
livescore
1 - 1
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Stadion
Ørslev GIF (V)
Vordingborg Stadion
Stadion
20.
søndag
10.00
Vordingborg IF
Omklædning 3
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
Bane 3
Tingsted
Omklædning 1
Vordingborg Stadion
Bane 3
20.
søndag
11.15
Vordingborg IF
Omklædning 5
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Vordingborg Stadion
Bane 2-1
FC Nakskov
Omklædning 6
Vordingborg Stadion
Bane 2-1
20.
søndag
12.00
Vordingborg IF
Omklædning 8
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 12
Vordingborg Stadion
Bane 1
Præstø IF
Omklædning 2
Vordingborg Stadion
Bane 1
20.
søndag
13.00
Vordingborg IF
Omklædning 7
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Vordingborg Stadion
Stadion
Lyngby Boldklub
Omklædning 1
Vordingborg Stadion
Stadion
21.
mandag
18.30
Vordingborg IF
Omklædning 7
Herrer
Senior
U21 A, 2017 efterår (1996 og yngre) • Pulje 3
Vordingborg Stadion
Stadion
Glostrup
Omklædning 1
Vordingborg Stadion
Stadion
23.
onsdag
18.30
Køge Nord FC
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 10
Rishøj Stadion
Vordingborg IF
Rishøj Stadion
23.
onsdag
19.00
Vordingborg IF (2)
Omklædning 1
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Bane 2
Præstø IF
Omklædning 5
Vordingborg Stadion
Bane 2
23.
onsdag
19.00
FK Sydsjælland 05
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Fladsåhallen
Vordingborg IF (1)
Fladsåhallen
23.
onsdag
19.00
ØUB
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Øster Ulslev stadion
Vordingborg IF
Øster Ulslev stadion
24.
torsdag
18.00
Vordingborg IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
SB
Vordingborg Stadion
24.
torsdag
18.45
Vordingborg IF
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Vordingborg Stadion
FK Sydsjælland 05
Vordingborg Stadion
25.
fredag
18.30
Toksværd Olstrup Fodbold
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Toksværd Idrætsplads
NFC/VIF
Toksværd Idrætsplads
26.
lørdag
10.00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 4
Skælskør Stadion
Vordingborg IF
Skælskør Stadion
26.
lørdag
10.00
Sørbymagle IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 2
Næstved Stadion
Vordingborg IF
Næstved Stadion
26.
lørdag
10.00
Væggerløse
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Garant Arena
Vordingborg IF
Garant Arena
26.
lørdag
10.54
Vordingborg IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 2
Næstved Stadion
Ringsted IF (2)
Næstved Stadion
26.
lørdag
11.00
Ørslev GIF (V)
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 9
Ørslev Sportsplads
Vordingborg IF
Ørslev Sportsplads
26.
lørdag
11.48
Næstved I.F. (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 2
Næstved Stadion
Vordingborg IF
Næstved Stadion
26.
lørdag
12.42
Vordingborg IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 2
Næstved Stadion
Næstved I.F. (3)
Næstved Stadion
26.
lørdag
14.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
Vordingborg Stadion
AIK 65 Strøby Fodbold
Vordingborg Stadion
26.
lørdag
15.00
AB (2)
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Akademisk Boldklub
Vordingborg IF
Akademisk Boldklub
26.
lørdag
15.00
FC Storebælt
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Korsør Gl. Stadion
Vordingborg IF
Korsør Gl. Stadion
27.
søndag
11.00
Solrød FC
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Solrød Idrætscenter
NFC/VIF
Solrød Idrætscenter
27.
søndag
11.00
Vordingborg IF
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Vordingborg Stadion
TGB
Vordingborg Stadion
27.
søndag
13.00
Næstved FC 77 (2)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 12
Dyrskuepladsen
Vordingborg IF
Dyrskuepladsen
27.
søndag
13.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 10
Vordingborg Stadion
Møns FK
Vordingborg Stadion
28.
mandag
18.30
Vordingborg IF
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Næstved I.F.
Vordingborg Stadion
29.
tirsdag
18.30
B1938/HIF/LUIF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Idestrup stadion
Vordingborg IF
Idestrup stadion
30.
onsdag
18.30
MB
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 4
MB's anlæg
Vordingborg IF
MB's anlæg
30.
onsdag
18.45
Vordingborg IF (1)
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Vordingborg IF (2)
Vordingborg Stadion
31.
torsdag
18.00
Vordingborg IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Guldborg
Vordingborg Stadion
31.
torsdag
19.00
NFC/VIF
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
ØUB
Anlæg nord (01)
September 2017
2.
lørdag
10.30
IF Svend Gønge
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 9
Køng Idrætsplads
Vordingborg IF
Køng Idrætsplads
2.
lørdag
11.00
Vordingborg IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
TGB
Vordingborg Stadion
2.
lørdag
11.15
Vordingborg IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
Haslev FC
Vordingborg Stadion
2.
lørdag
12.00
Toksværd Olstrup Fodbold
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
Toksværd Idrætsplads
Vordingborg IF
Toksværd Idrætsplads
2.
lørdag
13.00
Vordingborg IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Vordingborg Stadion
IF Skjold Birkerød
Vordingborg Stadion
2.
lørdag
15.00
Ejby IF Fodbold
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Ejby Stadion
Vordingborg IF
Ejby Stadion
2.
lørdag
15.30
NFC/VIF
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Ringsted Dame FK
Anlæg nord (01)
2.
lørdag
16.00
Nyråd/Langebæk Alliancen.
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 10
Vintersbøllehallen
Vordingborg IF
Vintersbøllehallen
3.
søndag
10.00
Vordingborg IF
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Næstved I.F.
Vordingborg Stadion
3.
søndag
10.00
Vordingborg IF
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
Mern UIF
Vordingborg Stadion
3.
søndag
10.00
Vordingborg IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Køge Nord FC
Vordingborg Stadion
3.
søndag
11.15
Vordingborg IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Vordingborg Stadion
B1938/HIF/LUIF
Vordingborg Stadion
3.
søndag
12.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 12
Vordingborg Stadion
Suså IF
Vordingborg Stadion
3.
søndag
13.00
Vordingborg-Ørslev
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Ørslev Sportsplads
Herlufsholm GF
Ørslev Sportsplads
4.
mandag
18.00
BSF
Herrer
Senior
U21 A, 2017 efterår (1996 og yngre) • Pulje 3
Ballerup Idrætspark
Vordingborg IF
Ballerup Idrætspark
4.
mandag
18.15
Sct. Jørgens IF
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Nygårdsvej Idrætsanlæg
Vordingborg IF
Nygårdsvej Idrætsanlæg
6.
onsdag
18.00
Nyråd IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Vintersbøllehallen
Vordingborg IF
Vintersbøllehallen
6.
onsdag
18.30
Vordingborg IF (2)
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Vordingborg Stadion
FK Sydsjælland 05
Vordingborg Stadion
6.
onsdag
18.30
Nyråd IF
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Vintersbøllehallen
Vordingborg IF (1)
Vintersbøllehallen
7.
torsdag
18.15
Langebæk Alliancen
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Stensved Stadion
Vordingborg IF
Stensved Stadion
9.
lørdag
10.30
Holmegaard GB
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Holmegårdhallen
Vordingborg IF
Holmegårdhallen
9.
lørdag
11.00
Værløse BK
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Værløse Stadion
Vordingborg IF
Værløse Stadion
9.
lørdag
11.00
Brøndbyernes IF
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Brøndby Stadion
NFC/VIF
Brøndby Stadion
9.
lørdag
11.15
Ringsted IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 4
Ringsted Stadion
Vordingborg IF
Ringsted Stadion
9.
lørdag
11.30
IF Svend Gønge
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Køng Idrætsplads
Vordingborg IF
Køng Idrætsplads
9.
lørdag
12.00
SB
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
SB´s anlæg
Vordingborg IF
SB´s anlæg
9.
lørdag
13.00
Langebæk Alliancen
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 4
Stensved Stadion
Vordingborg IF
Stensved Stadion
9.
lørdag
13.00
Vordingborg-Ørslev
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Vordingborg Stadion
Nykøbing FC
Vordingborg Stadion
9.
lørdag
13.30
Rønnede IF
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Rønnedehallen
NFC/VIF
Rønnedehallen
9.
lørdag
13.30
Haslev FC
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 4
HFC's Klubhus
Vordingborg IF
HFC's Klubhus
9.
lørdag
14.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
Vordingborg Stadion
Østmøn SGI
Vordingborg Stadion
9.
lørdag
14.00
IF Svend Gønge
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 12
Køng Idrætsplads
Vordingborg IF
Køng Idrætsplads
9.
lørdag
14.00
Møns FK
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Stege Stadion
Vordingborg IF
Stege Stadion
9.
lørdag
16.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Nyråd/Langebæk Alliancen.
Vordingborg Stadion
10.
søndag
10.00
Vordingborg IF
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 9
Vordingborg Stadion
NFB/NAB
Vordingborg Stadion
10.
søndag
13.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 10
Vordingborg Stadion
Sierslev FC
Vordingborg Stadion
11.
mandag
18.00
Vordingborg IF
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Holmegaard
Vordingborg Stadion
13.
onsdag
18.15
LA Stensved
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Stensved Stadion
Vordingborg IF (2)
Stensved Stadion
13.
onsdag
18.15
Vordingborg IF (1)
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Ørslev GIF (V)
Vordingborg Stadion
14.
torsdag
18.00
Vordingborg IF
Kvinder
Senior
8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Horbelev
Vordingborg Stadion
14.
torsdag
18.00
Tingsted
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • Pulje 5
Tingsted stadion
Vordingborg IF
Tingsted stadion
15.
fredag
17.30
Vordingborg IF
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Vordingborg Stadion
Herfølge BK
Vordingborg Stadion
16.
lørdag
10.00
Langebæk Alliancen
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 9
Stensved Stadion
Vordingborg IF
Stensved Stadion
16.
lørdag
10.00
Vordingborg IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Herlufsholm GF
Vordingborg Stadion
16.
lørdag
10.30
Vordingborg IF
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Vordingborg Stadion
Nykøbing FC
Vordingborg Stadion
16.
lørdag
12.00
Vemmelev SGI
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Vemmelevhallen
Vordingborg-Ørslev
Vemmelevhallen
16.
lørdag
13.00
Vordingborg IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Vordingborg Stadion
RB 1906
Vordingborg Stadion
16.
lørdag
13.00
Bjæverskov IF "Frem"
Omklædning 2
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Bjæverskov Stadion
Bane 1 - 11 mands (Opvisningsbane)
Vordingborg IF
Omklædning 1
Bjæverskov Stadion
Bane 1 - 11 mands (Opvisningsbane)
16.
lørdag
13.00
NFC/VIF
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Anlæg nord (01)
Herlufsholm GF
Anlæg nord (01)
16.
lørdag
15.30
Store Heddinge BK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
St. Heddinge Stadion
Vordingborg IF
St. Heddinge Stadion
16.
lørdag
15.30
NFC/VIF
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Anlæg nord (01)
Bella1973
Anlæg nord (01)
17.
søndag
11.00
Roholte BK
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 10
Roholte Stadion
Vordingborg IF
Roholte Stadion
17.
søndag
11.15
Vordingborg IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 8
Vordingborg Stadion
Nykøbing FC
Vordingborg Stadion
17.
søndag
12.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 12
Vordingborg Stadion
Holmegaard GB
Vordingborg Stadion

Sponsorer

Øvr. samarbejdspartnere

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt