Menu

Kampoversigt

 Ændringer kan forekomme

kommende kampe
Oktober 2017
23.
mandag
19.00
Næstved I.F. Veteran
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Harboe Storhallen
Vordingborg IF
Harboe Storhallen
25.
onsdag
19.00
Vordingborg IF (1)
Omklædning 2
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Vordingborg Kunst "Panteren"
Bane 3
Ørslev GIF (V)
Omklædning 6
Vordingborg Kunst "Panteren"
Bane 3
26.
torsdag
18.30
Vordingborg IF
Omklædning 7
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Vordingborg Kunst "Panteren"
Stadion
RB 1906
Omklædning 5
Vordingborg Kunst "Panteren"
Stadion
28.
lørdag
10.00
Herlufsholm GF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 4
Herlufsholm Stadion
Vordingborg IF
Herlufsholm Stadion
28.
lørdag
10.30
Nykøbing FC
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (06) Efterår • Pulje 5
Anlæg nord (01)
Vordingborg IF
Anlæg nord (01)
28.
lørdag
13.30
NFC/VIF
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Herstedøster IC
Vordingborg Stadion
28.
lørdag
13.30
NFC/VIF
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Vordingborg Stadion
Lynge-Broby IF
Vordingborg Stadion
28.
lørdag
15.30
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Vordingborg Stadion
Høng GF
Vordingborg Stadion
29.
søndag
11.00
Herfølge BK
Kvinder
U12
U12 Piger 3 begynder 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Herfølge Stadion
Vordingborg IF
Herfølge Stadion
29.
søndag
12.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 12
Vordingborg Stadion
Ørslev GIF (V)
Vordingborg Stadion
29.
søndag
13.00
Vordingborg IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Vordingborg Stadion
Kastrup
Vordingborg Stadion
29.
søndag
13.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 10
Vordingborg Stadion
Køge BK (2)
Vordingborg Stadion
29.
søndag
15.00
Rojava
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
Nygårdsvej Idrætsanlæg
Vordingborg IF
Nygårdsvej Idrætsanlæg
November 2017
4.
lørdag
09.24
Vordingborg IF
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 1. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Køge BK
Herfølge Hallen
4.
lørdag
09.48
Herfølge BK
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 1. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Vordingborg IF
Herfølge Hallen
4.
lørdag
10.12
Vordingborg IF
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 1. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Køge Nord FC
Herfølge Hallen
4.
lørdag
10.36
TFC Odsherred
Herrer
U8
U8 drenge B (10) Futsal 1. runde • Pulje 4
Herfølge Hallen
Vordingborg IF
Herfølge Hallen
4.
lørdag
12.00
Østmøn SGI
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 12
Hjertebjerg Stadion
Vordingborg IF
Hjertebjerg Stadion
4.
lørdag
12.30
Albertslund BS 72
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Sportspladsen i Syd
NFC/VIF
Sportspladsen i Syd
4.
lørdag
13.00
Vordingborg IF
Kvinder
U10
U10 pi.(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Ringsted-hallerne
Sorø Freja
Ringsted-hallerne
4.
lørdag
13.24
AIK 65 Strøby Fodbold
Kvinder
U10
U10 pi.(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Ringsted-hallerne
Vordingborg IF
Ringsted-hallerne
4.
lørdag
14.00
Vordingborg IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 8
Vordingborg Stadion
DLF-Terslev (1)
Vordingborg Stadion
4.
lørdag
14.00
Vordingborg IF
Kvinder
U10
U10 pi.(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Ringsted-hallerne
Ringsted Dame FK
Ringsted-hallerne
4.
lørdag
14.24
Greve Fodbold
Kvinder
U10
U10 pi.(08) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 1
Ringsted-hallerne
Vordingborg IF
Ringsted-hallerne
4.
lørdag
14.30
Benløse IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Benløsehallen
Vordingborg IF
Benløsehallen
4.
lørdag
14.30
Vipperød BK
Kvinder
Senior
Kvindesjællandsserien - Efterår • Pulje 1
Vipperødhallen
NFC/VIF
Vipperødhallen
4.
lørdag
15.15
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Himmelev Kunstgræsbane
Vordingborg IF
Himmelev Kunstgræsbane
6.
mandag
19.00
Vordingborg IF
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Vordingborg Stadion
Glumsø
Vordingborg Stadion
8.
onsdag
19.00
Avarta (Øst 2)
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Espelunden Kunstgræs
Vordingborg IF
Espelunden Kunstgræs
11.
lørdag
11.12
Vordingborg IF
Herrer
U13
U13 drenge (05) håndboldsmål B • Pulje 3
Faxe Ladeplads Stadion
Solrød FC
Faxe Ladeplads Stadion
11.
lørdag
11.36
Haslev FC (2)
Herrer
U13
U13 drenge (05) håndboldsmål B • Pulje 3
Faxe Ladeplads Stadion
Vordingborg IF
Faxe Ladeplads Stadion
11.
lørdag
12.00
Næstved I.F.
Herrer
U13
U13 drenge (05) håndboldsmål B • Pulje 3
Faxe Ladeplads Stadion
Vordingborg IF
Faxe Ladeplads Stadion
11.
lørdag
13.00
Vordingborg IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1
Vordingborg Stadion
Herfølge BK
Vordingborg Stadion
11.
lørdag
15.12
Førslev IF (2)
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 5
Faxe Ladeplads Stadion
Vordingborg IF
Faxe Ladeplads Stadion
11.
lørdag
15.48
Vordingborg IF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 5
Faxe Ladeplads Stadion
Rønnede IF
Faxe Ladeplads Stadion
11.
lørdag
16.24
Vordingborg IF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 5
Faxe Ladeplads Stadion
IF Svend Gønge
Faxe Ladeplads Stadion
11.
lørdag
16.48
Faxe Ladeplads IF
Kvinder
Senior
Kvindesenior Håndboldmål • Pulje 5
Faxe Ladeplads Stadion
Vordingborg IF
Faxe Ladeplads Stadion
12.
søndag
13.12
AB
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 1. runde • Pulje 3
Herfølge Hallen
Vordingborg IF
Herfølge Hallen
12.
søndag
13.48
Vordingborg IF
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 1. runde • Pulje 3
Herfølge Hallen
Karlslunde IF
Herfølge Hallen
12.
søndag
14.24
Vordingborg IF
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 1. runde • Pulje 3
Herfølge Hallen
Herfølge BK
Herfølge Hallen
12.
søndag
14.48
LSF (2)
Herrer
U12
U12 drenge A (06) Futsal 1. runde • Pulje 3
Herfølge Hallen
Vordingborg IF
Herfølge Hallen

Sponsorer

Øvr. samarbejdspartnere

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt