Menu

U19 - årg. 1999 - 2000

Træningstider:

Mandag, onsdag og torsdag kl. 18:30 - ca. 20:30

 

Team - U19 drenge

træner
ingen img
Hans Henrik Krøll
assistent
ingen img
Casper Jørgensen

StillingU19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Værløse BK 1 1 0 0 3
2 Herfølge BK 1 1 0 0 3
3 B93 2 1 0 1 0 1
4 GVI 1 0 1 0 1
5 Brøndbyernes IF (2) 0 0 0 0 0
6 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
7 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
8 Kastrup 0 0 0 0 0
9 LSF 0 0 0 0 0
10 Lyngby Boldklub 0 0 0 0 0
11 RB 1906 0 0 0 0 0
12 Vordingborg IF 0 0 0 0 0
13 FA 2000 1 0 0 1 0
14 AB (2) 1 0 0 1 0

KampprogramU19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

August 2017

Vordingborg IF
20. aug
Kl. 13.00
Hjemme
Vordingborg Stadion

Lyngby Boldklub

AB (2)
26. aug
Kl. 15.00
Ude
Akademisk Boldklub

Vordingborg IF
September 2017

Vordingborg IF
2. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Vordingborg Stadion

IF Skjold Birkerød

Værløse BK
9. sep
Kl. 11.00
Ude
Værløse Stadion

Vordingborg IF

Vordingborg IF
16. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Vordingborg Stadion

RB 1906

Vordingborg IF
23. sep
Kl. 13.00
Hjemme
Vordingborg Stadion

GVI

FA 2000
29. sep
Kl. 19.00
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

Vordingborg IF
Oktober 2017

Vordingborg IF
7. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Vordingborg Stadion

LSF

Brøndbyernes IF (2)
14. okt
Kl. 10.00
Ude
Brøndby Stadion

Vordingborg IF

Vordingborg IF
29. okt
Kl. 13.00
Hjemme
Vordingborg Stadion

Kastrup
November 2017

Himmelev-Veddelev BK
4. nov
Kl. 15.15
Ude
Himmelev Kunstgræsbane

Vordingborg IF

Vordingborg IF
11. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Vordingborg Stadion

Herfølge BK

B93 2
18. nov
Kl. 13.00
Ude
Kunst, Ryparken

Vordingborg IF

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Vi starter med det store lokalbrag: VIF mod Ørslev
  • Drenge
    Kulturaften med U6-U9 på banen
  • Herrer
    Et bundholds manglende held slog til igen
  • Kvinder
    Fin bold på nyslåede og nystøvsugede baner
  • Kvinder
    Kvinderne har brug for jeres hjælp
  • Drenge
    U6, U7, U8 og U9 til Giraf
  • Drenge
    U6 og U8 har deltaget i stævner
  • Drenge
    Victor Sandbirk reddede 3 straffespark

Spillerliste

ingen img
Ardonit Gashi
ingen img
August Leire
ingen img
Benjamin Jacobsen
ingen img
Bertil Elvang
ingen img
Frederik Hershøj
ingen img
Jacob Ole Cramer
ingen img
Jakob Kistrup Hansen
ingen img
Jens Lohse
ingen img
Johan Sølving
ingen img
Kevin Hansen
ingen img
Kevin Kinsella
ingen img
Marco Rybka
ingen img
Muhannad Al-Saiidi
ingen img
Niclas Kjær
ingen img
Niels Bojesen
ingen img
omran abodran
ingen img
Oscar Pyndt Sømme
ingen img
Philip Jørgensen
ingen img
Simon Henriksen
ingen img
Steven Ilner
ingen img
Thor Skousgaard Jørgensen
ingen img
Tobias Gerdøe
ingen img
Victor Ersgaard Sandbirk